لیبل چسبان

انواع دستگاه لیبل چسبان

تیکت یا لیبل یا برچسب، چیزی است که بر روی محصول می چسبانند که حاوی اطلاعات مهم است و مشتری با خواندن آن قبل از خرید، از برخی مسائل مانند تاریخ تولید و … اطمینان حاصل می کند. این تیکت یا لیبل به وسیله دستگاهی بر روی بسته بندی محصول چسبیده می شود که نام آن دستگاه لیبل چسبان یا برچسب زن می باشد. این دستگاه انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها دارای کاربرد های مختلفی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع این دستگاه ما را همراهی نمایید.

دستگاه تیکت چسبان چیست؟

واژه تیکت یا لیبل به معنای برچسب است که برای درج اطلاعاتی مانند تاریخ تولید و انفضا، قیمت، بارکد و … بر روی محصول مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه تیکت چسبان که در واقع یک نوع پرینتر محسوب می شود دارای هد حرارتی است که می تواند عملیات چاپ را به کمک تیکت حرارتی به انجام برساند.

از این دستگاه در موارد مختلفی استفاده می شود از جمله فروشگاه ها، بانک ها، رستوران ها، داروخانه ها، موسسات تجاری و اداری و …

قطعات مهم دستگاه تیکت چسبان

دستگاه تیکت چسبان دارای قطعات مهمی است از جمله:

  • برد اصلی یا مین برد که لیدر اصلی دستگاه می باشد و نقش اساسی در کل سیستم دارد و کار آن ارسال دستور چاپ تیکت به سایر قسمت های دستگاه می باشد.
  • هد حرارتی یا ترمال هد
  • غلطک فید که بین لیبل، ریبون هماهنگی ایجاد می کند و همچنین لیبل و ریبون را از مخزن جابجا می نماید.
  • موتور فید که عمل کشیدن لیبل در زمان چاپ و ریبون را بر عهده دارد.
  • نگهدارنده ریبون
  • نگهدارنده لیبل.

 اهمیت تیکت بر روی محصولات

لیبل یا تیکت بیشترین اهمیت را در صنایع غذایی و خوراکی دارد زیرا اطلاع از تاریخ تولید و انقضای محصول و سایر مشخصات آن مستقیما با سلامت مردم در ارتباط می باشد. مردم نیز قبل از خرید هر محصولی ابتدا به اطلاعات درج شده بر روی آن توجه می کنند و از خرید محصول بی نام و نشان و بدون مشخصات خودداری می کنند. به همین دلیل اگر در صنعت غذا و نوشیدنی در حال فعالیت هستید حتما به دستگاه تیکت چسبان احتیاج دارید تا به این طریق کیفیت محصولات خود را بالا برده و فروشتان را ارتقا ببخشید.

انواع دستگاه تیکت چسبان کدام است؟

دستگاه تیکت چسبان امروزه در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام از آن ها پاسخگوی نیاز مشخصی از مشتریان است.

دستگاه تیکت چسبان دستی

یکی از انواع دستگاه تیکت چسبان، تیکت چسبان دستی می باشد. در این دستگاه شما باید قسمت دسته آن را بگیرید و آن را در مقابل محصول مورد نظر قرار دهید. سپس با حرکت دادن دستگیره آن و به کمک اپراتور دستگاه، تیکت بر روی محصول چسبانده می شود. این دستگاه سبک و قابل حمل است در نتیجه برای تیکت زدن بر روی محصولاتی که سنگین هستند و توان جابجایی آن ها نیست، کاربرد زیادی دارد. برخی از نمونه های این دستگاه قابلیت اتصال به کامپیوتر را نیز دارند. نسخه های امروزی و جدید آن به گوشی همراه، تبلت و … نیز متصل می شوند.

نکته: اگر قصد خرید دستگاه تیکت چسبان دستی را دارید باید به خوش دست بودن آن توجه داشته باشید تا در هنگام کار دست شما را خسته نکند. به مقدار حافظه دستگاه نیز توجه داشته باشید. البته خرید این نوع دستگاه باید مطابق با نوع محصول و تیراژ تولیدات شما باشد تا راندمان کارتان را بالا ببرد. کار با این دستگاه نیاز به وجود نیروی کار به تعداد هر دستگاه می باشد.

دستگاه تیکت چسبان اتوماتیک

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه تیکت چسبان، تیکت چسبان اتوماتیک است که دارای دو نوع می باشد: تیکت چسبان پشت چسب دار و تیکت چسبان حرارتی.

دستگاه تیکت چسبان اتوماتیک دارای نوار نقاله است و با عبور دادن محصولات از روی آن تیکت بر روی آن ها چسبانده می شود. این عملیات به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می شود در نتیجه سرعت کار را تا حد زیادی بالا می برد. دستگاه تیکت چسبان اتوماتیک را باید در انتهای خط تولید و بعد از قسمت بسته بندی قرار دهید. البته برای محصولاتی قابل استفاده است که امکان قرار دادن آن ها بر روی نوار نقاله وجود داشته باشد. به همین دلیل اگ تیراژ تولیدات شما بالا است بصرفه است که از این نوع دستگاه تیکت چسبان استفاده کنید تا سرعت لیبل زدن بر روی آن ها نیز افزایش یابد.

بدنه این دستگاه مقاومت بالایی دارد و هد دستگاه مخصوصا برای کارخانه ها تولید شده است در نتیجه وجود آلودگی و گرد و غبار بر روی آن اختلالی در کار ایجاد نخواهد کرد.

دستگاه تیکت چسبان مدل حرارتی

این دستگاه در عمل تیکت چسباندن و چاپ لیبل بر روی محصولات، از نوع حرارتی آن به حساب می آید و جزء پرینتر های حرارتی می باشد. تیکت هایی که با این تکنولوژی بر روی محصول چسبانده می شوند، حدود ۵ تا ۶ ماه دوام دارند. دستگاه تیکت چسبان مدل حرارتی نسبت به مدل ریبونی محدودیت بیشتری در چاپ لیبل و تیکت دارند.

دستگاه تیکت چسبان مدل ریبونی

این نوع دستگاه تیکت چسبان برای چاپ تیکت بر روی محصول هیچ گونه محدودیتی ندارد. ریبون به نوار آغشته به جوهر می گویند که مطابق با دستگاهی که در آن قرار می گیرد، طرح و جنس متفاوتی دارد. به عنوان مثال در دستگاه های چاپگر سوزنی چون سوزن به آن برخورد می کند جنس آن باید از نوعی الیاف باشد و این الیاف به نوعی جوهر آغشته می شود.

در صورتی که در ابتدای کسب و کارتان هستید و هنوز تعداد تولید محصولتان زیاد نیست و نمی توانید هزینه های زیادی متحمل شوید، بهتر است از دستگاه های تیکت چسبان بصرفه تر استفاده کنید. در همان حدی که نیازتان را بر طرف نماید. مدل دستی این دستگاه می تواند برای شما مناسب باشد. اما بعد از پیشرفت و بالا رفتن تولیدات، راه بصرفه تر آن است که از دستگاه تیکت چسبات اتوماتیک استفاده کنید تا کارتان با سرعت بیشتری پیش برود و از نیروی کارتان در قسمت های دیگر خط تولید استفاده نمایید.

انواع لیبل چسبان ساخت شرکت سپندافزار ( واقع در شهرک صنعتی بهارستان )

لیبل چسبان گرد ، لیبل چسبان گرد پنوماتیک ، لیبل چسبان گرد اقتصادی ، لیبل چسبان گرد دارویی ، لیبل چسبان گرد آرایشی ، لیبل چسبان تخت از سمت بالا ، لیبل چسبان تخت از کنار ، لیبل چسبان تخت دو طرفه ، لیبل چسبان تخت یک طرفه ، لیبل چسبان دو طرفه ، لیبل چسبان گرد دو طرفه ، لیبل چسبان تمام اتوماتیک ، لیبل چسبان نیمه اتوماتیک ، لیبل چسبان دستی ، لیبل چسبان لوله آزمایش ، لیبل چسبان CBC

ضرورت استفاده از لیبل چسبان

این نکته حائز اهمیت است که چرا باید از لیبل چسبان استفاده نمود. این کار به دلیل این است که شما باید اطلاعات مربوط به محصول را به مشتریان خود نشان دهید و این کار باید با صرف هزینه کمتری انجام شود تا قیمت محصول نهایی افزایش نیابد. دستگاه لیبل زن نقش افشانه با توجه به اندازه و فرم محصولات شما می تواند بر روی هر محصولی لیبل ها را بچسباند.

سرعت دستگاه در چسباندن لیبل نیز عامل مهمی است که باید در نظر گرفت. دستگاه لیبل چسبان نقش افشانه در این زمینه بهترین عملکرد را دارد و می تواند با زمانبندی مناسب در کمترین زمان کار چسباندن لیبل را انجام دهد. شما از این دستگاه می توانید در هر صنعتی استفاده نمایید. از محصولات شیشه ای ، فلزی و پلاستیکی را می توانید در این دستگاه استفاده نمایید.

البته کیفیت چاپ لیبل نیز تاثیر زیادی در ماندگاری لیبل بر روی محصولات خواهد داشت. در برخی از صنایع مانند نوشابه سازی و یا مواد غذایی ممکن است مشتریان آن ها در آب بگذارند و یا شرایط محیطی مرطوبی داشته باشند که باید در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج داد. اگر دستگاه لیبل چسبان  از کیفیت پایینی برخوردار باشد در این شرایط لیبل از روی محصولات کنده خواهد شد.

برای جلوگیری از این اتفاقات باید از دستگاه های پیشرفته و با کیفیت استفاده نمایید. شرکت نقش افشانه با تولید محصولات با کیفیت توانسته است در صنعت بسته بندی تحولی بزرگ ایجاد نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با ما تماس بگیرید.

بسته بندی در شرکت های تولیدی یکی از مهمترین فاکتور های یک محصول به حساب می آید. امروزه شرکت های تولیدی بر این گمان هستند هرچه قدر بسته بندی یک جنس یا کالا شکیل و خلاقانه تر باشد، امکان خرید به مراتب بالا می رود. مصرف کنندگان در سراسر دنیا برای شناخت یک محصول نیازمند مشاهده اطلاعات دقیق از محصول می باشند و قبل از خرید کالا را با دقت وارسی و بعد از مشاهده مخصوصا لیبل کالا اقدام به خرید می کنند.

لیبل چیست؟

برخی کالا های یا محصولات که در ظرف هایی از جنس مختلف نگهداری می شوند دارای یک برچسب یا لیبل هستند. تولید کنندگان با این لیبل ها اطلاعات دقیق تری از جمله نام محصول ، مواد تشکیل دهنده ، تاریخ تولید و انقضا ، علایم و مجوز های تولید که در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است را نشان می دهند.

دستگاه لیبل چسبان

لیبل ها که عموما به صورت پشت چسب دار طراحی و چاپ می شوند در گذشته به صورت سنتی بر روی محصول چسبانده می شدند اما امروزه این لیبل ها با توجه به حجم تولید و نیاز به دقت بالا از طریق دستگاه لیبل چسبان بر روی کالا چسبانده می شوند.
دستگاه لیبل چسبان با توجه به اینکه در مسیر خط تولید قرار می گیرد می بایست به صورت کاملا دقیق فعالیت نماید.

شرکت نقش افشانه با تولید مدل های مختلف دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک و نیمه اتوماتیک توانسته است در حمایت از تولید ملی اقدام به همکاری با کارخانه ها ی سراسر کشور را داشته و با سالها تجربه و تخصص گامی موثر در چرخه تولید محصولات ایرانی را داسته باشد.
نقش افشانه با تکیه بر مشاوران خود می تواند قبل از خرید شما با بررسی محصول ، نوع خط و جایگاه دستگاه در خط تولید ، مشاوره بدون جانب داری انجام داده و بهترین نوع دستگاه لیبل چسبان را به شما معرفی نماید.

دیدگاه ها بسته شده است